KONST / Litografier / Färglitografi 10851040
*
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 04:06:05
1
300 kr
23/1 09:04:50
2
350 kr
23/1 12:56:00
3
Vinnande bud
23/1 12:56:31
3
justering av budtak
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Gunnar Erkner
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 04:06:05 | 1 | 300 kr |
23/1 09:04:50 | 2 | 350 kr |
23/1 12:56:00 | 3 | Vinnande bud |
23/1 12:56:31 | 3 | justering av budtak |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09